Certifikáty

V našem sortimentu najdete nespočet certifikovaných materiálů. Ať už to jsou krabice na archivace, toaletní papír, nebo materiál na luxusní vizitku. Snažíme se, aby naše průmyslová stopa, byla co nejmenší. Posledních několik let jsme neustále rozšiřovali spolupráci s certifikovanými papírnami a podporovali udržitelný rozvoj. Jedním z našich hlavních závazků je být společností šetrnou k životnímu prostředí, a to nám zajistilo pozici vedoucího papírenského velkoobchodníka v oblasti environmentálně kvalitního papíru.

Certifikáty v našem sortimentu

PEFC 

Označení PEFC  (PEFC/06-37-03) udílené Programem certifikace lesů potvrzuje, že dřevo na suroviny použité k výrobě produktů pochází z lesů certifikovaných dle jednoho z certifikačních systémů PEFC nebo splňuje kritéria certifikačního standardu PEFC  Chain-Of-Custody.

PEFC - Europapier Certificate

FSC®

 

Označení zodpovědného lesnictví FSC® (FSC C017326) potvrzuje, že dřevo na suroviny použité k výrobě produktů pochází z lesů certifikovaných dle jednoho z certifikačních systémů FSC® nebo splňuje kritéria certifikačního standardu FSC® Chain-Of-Custody.

FSC® - Europapier Certificate

European Ecolabel (European Flower)

 

European Ecolabel je zevrubné označení použitelné pro papírové produkty z čerstvých i recyklovatelných vláken a stanovuje kritéria, která musí produkt splňovat ohledně emisí, energetické spotřeby, původu základních materiálů a specifických chemikálií

Nordic Swan

 

Nordic Swan je zevrubné označení použitelné pro papírové produkty z čerstvých i recyklovatelných vláken a stanovuje kritéria, která musí produkt splňovat ohledně emisí, energetické spotřeby, původu základních materiálů a specifických chemikálií

Carbon Neutral Product

 

Pojem "Carbon Neutral" značí, že emise skleníkových plynů spojené s výrobou produktu jsou vyvažovány skrze financování bez-emisních projektů, jako "větrné farmy", solární instalace a zlepšování enegetické účinnosti.

Blue Angel

 

Blue Angel  je zevrubné označení použitelné pro produkty, které jsou výhradně, nebo alespoň z velké části z recyklovaných vláken a stanovuje kritéria, týkajících se kvalitativní třídy recyklovaného papíru a chemických látek.

Windpower

 

Toto označení symbolizuje, že k výrobě papíru byla použita energije získaná z obnovitelných větrných elektráren.

Green Range

 
Najdete u produktů od společnosti Mondi. Toto logo obsahuje filozofii ekologické výroby papíru a zahrnuje Green Range, Green Future a Green Insight ekologické standardy tohoto výrobce, které vycházejí z přesvědčení o možnosti pozitivní změny v oblasti životního prostředí. Green Range představuje řadu udržitelných produktů společnosti Mondi a označuje závazek společnosti pro udržitelný papírový průmysl

Echosystem

 
Označení produktů u italské papírny Favini, které jsou vyrobené z ekologických inovativních materiálů (recyklovaný papír, vedlejší produkty výroby jako jsou textilní nebo zemědělský odpad či jiné alternativní zdroje vláken), jsou vyrobené pomocí obnovitelné energie, mají FSC® certifikaci a jsou recyklovatelné a biologicky rozložitelné.

Econegativ

 
Označení produktů u rakouské papírny Gmund Paper. Představuje splnění 4 základních pilířů ochrany životního prostředí v papírenském průmyslu. VODA – voda používaná papírnou je bez chemikálií. SUROVINY: Gmund Paper je FSC® certifikován a pečlivě vybírá suroviny s ohledem na životní prostředí. ODPAD: Odpad je třízen a recyklován. ENERGIE: Díky zařízením, které firma vlastní, je 75 % elektřiny vyráběno za pomocí vodní elektrárny, solární energie a energií CO2 free.

Certified Green Energy (Green-e)

 

Označení Green-e pomáhá zákazníkům snadno určit prvotřídní, certifikované produkty, k jejichž výrobě byla použita obnovitelná energie.

 

EUROPAPIER oceňuje otevřený dialog.

Europapier usiluje o zelenější a lepší životní prostředí. Z tohoto hlediska si vybíráme své produkty, a přesně tak si vybíráme i své partnery. Pozitivní účinky se již začínají projevovat. Chtěli byste se dozvědět více? V případě dotazů nebo návrhů kontaktujte našeho manažera pro životní prostředí nebo některého z našich místních odborníků. Rádi vám pomůžeme a vždy si vás rádi vyslechneme!

Ekologické poradenství k vašim službám

Potvrďte prosím captcha.