VÍCE NEŽ 40-TI LETÁ HISTORIE

 1. 2013

  Europapier obnovuje svou

  obchodní činnost na Ukrajině a zakládá společný podnik Europapier Eastern Europe.

 2. 2012

  Skupina Europapier získává 100%

  místního velkoobchodního papírenského trhu v Maďarsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Chorvatsku a Srbsku od společnosti  PaperlinX.

 3. 2010

  Europapier se stává součástí skupiny Heinzel

  Tato skupina má ředitelství ve Vídni a patří do ní mezinárodní společnost  Wilfried Heinzel AG obchodující s celulózou a papírem, výrobce papíru a celulózy Zellstoff Pöls AG, Laakirchen Papier AG a AS Estonian Cell a společnost Bunzl & Biach zabývající se zpracováním odpadního papíru a distribucí.

 4. 2007

  Europapier posiluje svou pozici na

  trhu v Bosně a Hercegovině fúzí s místním papírenským velkoobchodem Hercegtisak podnikajícím v oblasti kancelářských a školních potřeb.

 5. 2004

  Rusko

  Europapier rozšiřuje svůj trh o 140 milionů lidí díky akvizici obchodní divize Mondi Syktyvkar, Rusko. Území společnosti Europapier se nyní rozkládá od Frastanzu na západní hranici Rakouska po Irkutsk na východní Sibiři.

 6. 2003

  Europapier získává polskou

  papírenskou velkoobchodní společnost International Paper a vzniká Europapier Impap.

 7. 2002

  Bulharsko

  Europapier završuje svou expanzi do balkánských zemí založením společnosti Europapier Bulgaria.

 8. 2001

  Bosna &
  Herzegovina

   V roce svého 13. výročí Europapier zakládá podniky v Bosně a Hercegovině, další ze zemí bývalé Socialistické federativní republiky Jugoslávie.

 9. 1998

  Ukrajina

  Europapier zakládá obchodní oddělení na Ukrajině, které je o několik let později zavřeno kvůli nepříznivým podmínkám na tomto trhu.

 10. 1997

  Rumunsko

  Europapier otevírá podnik na zelené louce v Rumunsku, kde je trh s více než 20 miliony lidí.

 11. 1996

  Chorvatsko

  O rok později se stává součástí skupiny Europapier Chorvatsko se svými více než 1,000 ostrovy a 5,835 km dlouhým pobřežím.

 12. 1995

  Srbsko a
  Černá Hora

  Expanze na Balkán pokračuje: Europapier zakládá podniky v Srbsku a Černé Hoře.

 13. 1994

  Polsko

  Díky akvizici společnosti Sonevix v Polsku vstupuje Europapier na trh v zemi s téměř 40 miliony lidí, což představuje více než zdvojnásobení jejího trhu. Europapier rozšiřuje hlavní činnost společnosti Sonevix, vizuální komunikaci, a zakládá útvary pro tiskařský, psací a kancelářský papír.

 14. 1993

  Česká republika a
  Slovinsko

  Založení Europapier Bohemia v České republice značí další krok v expanzi společnosti Europapier na severovýchod.

   
  Expanze pokračuje na jih vstupem společnosti Europapier na nejmenší trh, Slovinsko, které má jen něco přes dva miliony obyvatel.

 15. 1991

  Maďarsko a
  Slovensko

  Pouhé dva roky po pádu Železné opony se Europapier stává prvním západním papírenským velkoobchodem, který vstupuje na východoevropský trh, a zakládá společnost v sousedním Maďarsku.

   

   
  Stejného roku Europapier vstupuje na slovenský trh založením podniku v hlavním městě Bratislava, které se nachází 60 kilometrů od rakouské hranice.

 16. 1971

  Založení společnosti
  Europapier v Rakousku

  Společnost Europapier Austria s hlavním sídlem ve Vídni založily čtyři papírny: Neusiedler (nyní Mondi), Nettingsdorfer, Salzer a Steyrermühl.